FOTOEXPEDICE PRO NÁROČNÉ

 • Celková délka expedice: 11 dnů
 • Délka letu: 16hod 30min
 • Počet nocí v destinaci: 9
 • Klima v destinaci: suché s možností extrémního horka
 • Časový posun v destinaci: - 9 hodin
 • Fyzická náročnost: střední (součástí programu jsou fakultativní středně náročné treky v kopcovitém terénu)
 • Délka trasy: přibližná délka trasy je 2.300 km.

______________________________

Cena: 87,490Kč

 

V ceně je zahrnuto:

 • zpáteční letenka v ekonomické třídě
 • doprava v klimatizovaném vanu s maximálně čtyřmi dalšími cestujícími a řidičem
 • ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní
 • vstupy do národních parků
 • komplexní cestovní pojištění od Allianz, více informací ZDE
 • přítomnost fotografického lektora a účast na všech workshopech během celého pobytu
 • fotografický lektor: Petr DUCHEK - více informací ZDE

__________________________________ 

Předpokládané dodatečné náklady:

 • stravování a nealkoholické nápoje - USD50/ den

______________________________

Možno individuálně dokoupit:

 • upgrade do premium ekonomické třídy 14,000Kč, více informací ZDE
 • upgrade do business třídy 42,120Kč, více informací ZDE
 • ubytování na jednolůžkovém pokoji 42,120Kč

__________________________________

Národní parky západu USA

 

Během této desetidenní cesty poznáte to nejlepší, co si milovník krajinářské fotografie může jen přát - od Las Vegas, Údolí smrti, národní parky Zion, Bryce, Arches, Monument Valley, Antelope Canyon až do Grand Canyon.

Program:

1. den - odlet z Prahy nebo Vídně v ranních hodinách, večer přílet do Las Vegas, projížďka nočním Las Vegas a následný transfer do hotelu a ubytování.

2. den - v ranních hodinách přejezd do národních parků Zion, Red canyon a Bryce canyon a celodenní focení úchvatných skalních scenérií. Ve večerních hodinách přejezd do národního parku Capitol Reef a nocleh. 

3. den – národní park Capitol Reef, který dnes navštívíme, je proslulý svými skalními útvary, strmými útesy a mnoho barevnými pískovci, které nabízejí nespočetné množství příležitostí k focení. Po návštěvě tohoto parku nás čeká podvečerní Canyonlands. Tento národní park, který leží na soutoku řeky Colorado a Green se skládá ze tří částí - The Needles, Island in the Sky a The Maze. Všechny části jsou zřetelně výškově rozděleny. Celková rozloha parku je přibližně 136000 hektarů a některé části parku jsou běžným způsobem nepřístupné. I v tomto parku najdeme mnoho nádherných scenérií, které musejí být skutečnou výzvou každému fotografovi. Dnešní noc strávíme ve městě Moab. 

4. den – dopoledne se vrátíme ještě do Canyonlands, kde nás čeká focení za jiného světla než v předchozím dni. Odpoledne se pak přesuneme do národního parku Arches, který je známý především díky svým pískovcovým  obloukům, kde  nejznámější je Delicate Arch. K tomuto oblouku bude krátký track (cca 45 min). Pohled, který nás zde pak bude čekat, je známý z mnoha publikací a i Vás bude inspirovat k pořízení nádherných snímků. Cesta parkem s mnoha zastávkami pro focení prírodních útvarů bude jistě velmi zajímavá a obohatí vaše alba. Návrat na ubytování do Moabu. 

5. den – dnes se vrátíme na celý den do národního parku Arches, který svou rozlehlostí a změnou barev v průběhu dne přímo vyzývá ke strávení dalšího dne focením přírodních krás tohoto parku. Nocleh bude opět v Moabu.

6. den - Monument Valley  je údolí, které s jistotou patří k nejfotogeničtějším místům na  světě. Po příjezdu na dno údolí projedeme jedinečnou krajinou červených stolových hor, které patří k nejslavnějším scenériím severoamerického kontinentu a byly kulisou v mnoha Westernových filmech. Nejvyšší z nich sahají do výše 300 m nad údolní plošinu. Cestou údolím budeme mít mnoho příležitostí k pořízení opravdu nádherných a jedinečných snímků. Z údolí se pak vydáme za dalšími cíli – Antelope canyon a Horseshoe canyon. Nocleh bude ve městě Page, které je vhodným výchozím bodem pro návštěvu těchto přírodních skvostů.

7. den - Page je jedním z míst, které by se dalo nazvat rájem fotografů. Page je položeno na břehu jezera Lake Powell a řeky Colorado a je turisticky velmi vyhledávané, a to především díky Antelope Canyonu, který tento den navštívíme. Důležité je správné načasování vstupu do canyonu, a to z důvodu dobrého nasvícení . Tento kaňon je zajímavý především díky své barevnosti a  světelným efektům. Světlo pronikající úzkými štěrbinami v červeném kameni pro Vás  připraví fascinující fotografické objekty.
Dalším místem, které v této oblasti  navštívíme, je  Horseshoe Canyon. Řeka Colorado zde vytvořila útvar ve tvaru podkovy, která obemyká vystupující skalní útvar. Celkový pohled ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek. Světlo v tomto kaňonu se výrazne mění s putováním slunce po obloze, proto začneme focením v časných ranních hodinách, kdy budeme moci zachytit kaňon při východu slunce. Během dne budeme  mít možnost také  nafotit jezero Lake Powell a přehradu Glen Canyon. Na závěr dne nás pak čeká západ slunce nad Horseshoe kaňonem.

8. den - brzy ráno vyjedeme za dalším cílem naší cesty, kterým je Grand Canyon National Park. Cestu parkem začneme na vyhlídce Desert view, odkud budeme pokračovat okolo Grand Canyonu. Cestou budeme mít možnost fotit tuto nádhernou scenérii z mnoha vyhlídek (Grand view point, Lipan point, Grand canyon village aj.), kterými je Grand Canyon lemován. Grand Canyon je tisícsedmset metrů hluboká a až 30 kilometrů široká strž, která je považována za jeden z největších přírodních divů světa. Po celodenním focení Grand Canyonu se přesuneme do Flagstaffu, kde budeme ubytováni. 

9. den - dopoledne navštívíme Hoover Dam – obr mezi přehradami, 220 m vysokou a 379 m dlouhou přehradu  na řece Colorado, která nám nabídne možnost pořízení jedněch z posledních snímků této cesty. Odpoledne nás čeká město světel, casin a zábavy - Las Vegas. Zde najdeme plno cílů pro naše objektivy, a to především na Las Vegas Boulevard, kde se nachází známá casina Luxor, MGM, New York, Mirage. Po setmění nás pak čeká focení zářícího Las Vegas.  

10. den - pro zájemce je připraven výlet do národního parku Death valley, který je částečne položen v nadmořské výšce pod úrovní hladiny moře. Na některých místech v Death valley byly naměřeny nejvyšší teploty na území USA. I v této sluncem vyprahlé krajině však najdeme místa, která nás donutí vyndat fotoaparáty a udělat zde snímky, které nenafotíme nikde jinde.
Ve večerních hodinách pak následuje odlet z Las Vegas.

11. den - přílet do Prahy nebo Vídně v nočních hodinách.

 

 Galerie fotografií - vstup ZDE

Fotíme Svět
|Copyright © 2015 Fotíme Svět