FOTOEXPEDICE PRO NÁROČNÉ

Celková délka expedice: 11 dnů

 • Délka letu: 23 hodin 45min
 • Počet nocí v destinaci: 9
 • Klima v destinaci: tropické s vysokou vlhkostí
 • Časový posun v destinaci: - 12 hodin
 • Fyzická náročnost: střední (součástí programu jsou fakultativní středně náročné treky v kopcovitém terénu)

_______________________________

Cena: 134,200 Kč

V ceně je zahrnuto:

 • zpáteční letenka v ekonomické třídě
 • doprava v klimatizovaném vanu s maximálně čtyřmi dalšími cestujícími a řidičem
 • ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní
 • vstupy do národních parků
 • komplexní cestovní pojištění od Allianz, více informací ZDE
 • přítomnost fotografického lektora a účast na všech workshopech během celého pobytu
 • fotografický lektor: Petr DUCHEK - více informací ZDE

___________________________________ 

Předpokládané dodatečné náklady:

 • stravování a nealkoholické nápoje - USD50/ den

_______________________________

Možno individuálně dokoupit:

 • upgrade do premium ekonomické třídy 16,500Kč, více informací ZDE
 • upgrade do business třídy 62,000Kč, více informací ZDE
 • ubytování na jednolůžkovém pokoji 58,050Kč

___________________________________

Barvy Havaje

 

Během této jednáctidenní cesty navštívíte celkem čtyři havajské ostrovy a pochopíte, proč se sem většina návštěvníků neustále vrací.

 

Program:

1. den - odlet z Prahy nebo Vídně v ranních hodinách, večer přílet na ostrov Kauai s přestupem v Londýně a Los Angeles, transfer do hotelu a ubytování.

2. den – Ráno se nejprve vydáme do vnitrozemí ostrova, kde navštívíme a budeme fotografovat několik vodopádů. Následně se přesunueme na jihovýchodní pobřeží ostrova s idylickými liduprázdnými plážemi. Při cestě se zastavíme i u dramatického skalního výběžku nad mořem s typickým majákem. Odpoledne strávíme v západní části ostrova v kaňonu Waimea, který je nazýván také jako havajský Grand Canyon. Den zde zakončíme focením dramatického západu slunce.

3. den – Brzy ráno pojedem k nejsevernější volně přístupné pláži ostrova, kde podnikneme zhruba čtyřhodinový trek po světověznámém pohoří NaPali. To se jako jedna ze scenérií objevilo například ve filmu Jurský Park. Odpoledne nás pak čeká let vrtulníkem na pohořím NaPali Coast a do útrob kaňonu Waimea (s ohledem na dobré počasí). Den zakončíme večerním focení západu slunce na severní části ostrova těsně u příkrých svahů pohoří NaPali.

4. den - Dopoledne přelet na ostrov Maui a ubytování. Odpoledne návštěva západní části ostrova s pobřežím, které díky silným větrům místy připomíná spíše drsnou severskou přírodu a rázem se změní na idylický tropický ráj. V podvečer návštěva malebného velrybářského městečka Lahaina na jihu ostrova.

5. den - Brzy ráno vyjedeme na vrchol sopky Haleakala na fotografování východu slunce, následně krátká procházka a fotografování měsíční krajiny přímo v kráteru sopky. Pokračovat budeme přejezdem na sever ostrova po klikaté silničce do městečka Hana s celkem 101 zatáčkami a fotografováním bujné tropické vegetace. Odpoledne zastávka u největší místní surfařské pláže a fotografování dramatických  soubojů surfařů s nelítostnými vlnami.

6. den - Ráno přelet na Velký ostrov na letiště Hilo s odpolední návštěvou národního parku stále činných sopek. Zde budeme mít jedinečnou možnost fotografovat místa, kde ještě před pár lety stále probíhal čilý život a která nyní již zaplavila láva. Přenocujeme ve městě Hilo.Možnost letu vrtulníkem přímo nad lávová pole, která ústí do oceánu a vytváří se tak mocný sloup páry.

7. den – Brzy ráno vyjedeme k astronomické observatoři na proslulé sopce Mauna Kea, kde budeme fotit nezapomenutelný východ slunce. Dopoledne pak následuje možnost letu vrtulníkem přímo nad lávová pole, která ústí do oceánu a vytváří se tak mocný sloup páry. Brzy odpoledne pak přeletíme na ostrov Oahu a ihned zamíříme k dramatickému pohoří Pali, které rozděluje celý ostrov na dvě části. Ubytování a návstěva nočního Waikiki.

8. den - Ráno výstup na sopku Diamond Head, která se tyčí přímo nad Waikiki Beach, a nabízí jedinečný výhled na celý ostrov. Pokračovat budeme na sever a navštívíme zátoku Hanauma Bay s jedinečnou kolonií korálů a maják u pláže Makapu´U. Dále budeme pokračovat do severní části ostrova s možností fotografování kolonie divokých mořkých želv a návštěvy ananasových plantáží.

9. den - Dopoledne návštěva zátoky a námořní základny Pearl Harbour včetně památníku nejznámnější lodi potopené během japonského útoku v roce 1941, křižníku USS Arizona. Odpoledne návštěva vojenského hřbitova, který se majestátně nachází v kopcích nad Waikiki. Večer přelet do Los Angeles.

10. den – Brzy ráno přiletíme do Los Angeles a hned se vydáme na hvězdárnu Griffith Observatory, současně budeme mít možnost několikát fotit světoznámý nápis Hollywood v kopcích nad městem. Pokračovat budeme k molu v Santa Monice, které je také známé z mnoha hollywoodských filmů. Nasledně přejedeme do Venice, kde nás čeká spleť vodních kanálu s malebnými domky a můstky. Odtud již pojedeme na letiště pro náš odlet zpět do Evropy.

11. den – ve večerních hodinách přílet do Prahy nebo Vídně s přestupem v Londýně

 

Galerie fotografií - vstup ZDE

Fotíme Svět
|Copyright © 2015 Fotíme Svět