FOTOEXPEDICE PRO NÁROČNÉ

Celková délka expedice: 13 dnů

 • Délka letu: 16 hodin 
 • Počet nocí v destinaci: 12
 • Klima v destinaci: tropické s vysokou vlhkostí
 • Časový posun v destinaci: - 7 hodin
 • Fyzická náročnost: střední 

____________________________

Cena: 177,200 Kč

V ceně je zahrnuto:

 • zpáteční letenka v ekonomické třídě
 • doprava v klimatizovaném vanu s maximálně čtyřmi dalšími cestujícími a řidičem
 • ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní
 • vstupy do národních parků
 • komplexní cestovní pojištění od Allianz, více informací ZDE
 • přítomnost fotografického lektora a účast na všech workshopech během celého pobytu
 • fotografický lektor: Jakub KYNČL - více informací ZDE

________________________________ 

Předpokládané dodatečné náklady:

 • stravování a nealkoholické nápoje - USD50/ den

_____________________________

Možno individuálně dokoupit:

 • upgrade do premium ekonomické třídy 15,500Kč, více informací ZDE
 • upgrade do business třídy 51,500Kč, více informací ZDE
 • ubytování na jednolůžkovém pokoji 31,700 Kč

_________________________________

Belize

 

Během této cesty si užijete z kakždé fotografické disciplíny trochu - od focení krajinek a mystických mayských chrámů ukrytých v pralesích až po nádnernou a zatím turismem nedotčenou přírodu Střední Ameriky.

Program:

1. den - Odlet z Prahy nebo Vídně v ranních hodinách, večer přílet do Cancúnu a přejezd do městečka Playa del Carmen, ubytování.

2 .den - V brzkých ranních hodinách přejezd do Tulumu, asi nejmalebnější mayské památky ležící přímo na pobřeží. Právě jen krátce po otevření parku, kde se ruiny nacházejí, je možné vyfotit tuto památku takřka bez lidí a za obstojného světla. V odpoledních hodinách přesun klimatizovaným autobusem na hranici s Belize. Posléze přejezd místním busem či taxi do Corozalu. Přespání ve městě Orange Walk. 

3. den - Ranní výlet motorovým člunem po probouzející se řece New River k bájnému mayskému městu Lamanai. Odpoledne přesun na západ země, do podhůří Mayských hor, nedaleko města San Ignacio. Ubytování v neposkvrněné přírodě v typických chatkách na farmě u řeky, cca 3-4 kilometry od nejbližšího obchodu.

4. den - Progam podle přání. Na farmě je mnoho příležitostí k makrofotografii, jen několik kilometrů od farmy pak stojí velmi vysoká a fotogenická mayská stavba Xunantinuch. V nedalekém městě San Ignacio se nabízí k focení místní trhy, mystický Cahal Pech, známý z americké reality show Ghost Hunters International, či záchranný projekt leguánů.

5. den - Dnes nás čeka jednodenní výlet do Guatemaly do bájného komplexu Tikal. V případě dostatku času ještě návštěba naleziště Yaxhá, které je známé z reality show Kdo přežije.

6. den - Vypravíme se do působivé jeskyně Actun Tunichil Muknal (ATM) a do úchvatné lesní rezervace Mountain Pine Ridge. Zážitek či focení? To je rozhodnutí, které bude na vás. Návštěva jeskyně ATM je dle mnoha průvodců tím největším zážitkem, který si lze z Belize odvézt. Kosterní pozůstatky, lebky či keramika - to vše leží v této jeskyni, kterou budete procházet a proplavávat. Vzhledem k incidentu s upuštěným fotoaparátem z minulosti zde však bohužel již není dovoleno fotografovat. To si naproti tomu do sytosti užijeme v oblasti Mountain Pine Ridge, která je vyhlášena bezpočtem řícek a malebných vodopádů. Užijí si zde především krajináře a milovníci delších expozic.

7. den - Přejedeme do ospalé přímořské vesničky Hopkins. Cesta vede po scénické Hummingbird Higway, silnici s nejkrásnějším okolím v Belize. Právě zde si uvědomíte, že se nacházíte v exotické zemi, kterou člověk ještě nestihl zcela předělat k obrazu svému. Zastávka v Blue Hole National Park. Podvečerní koupání a odpočinek v Hopkins.

8. - 9. den- Dvoudenní nebo dva jednodenní výlety do rezervace Cockscomb Basin, která je jedním z největších útočišť jaguárů ve Střední Americe. Současně zde žije i mnoho druhů exotického ptactva, ale i lišky či tapíři. Ve večerních hodinách 9. dne přejezd do plážového ráje Placencia.

10. den - Co by bylo Belize bez potápění a šnorchlování? Jeden den na tuto aktivitu je tedy samozřejmostí. Pokud by však někdo odolal možnosti pozorování podmořského světa, lze vyjet fotit banánové plantáže, člunem kapustňáky nebo národní park Savannah Forest Station.

11. den - Celodenní přesun z Placencie do mexického Cancúnu (letadlo/ transfer a v Mexiku klimatizovaný bus).

12. den - Dopoledne se vydáme na Chichen Itza, obrovský mayský komplex přímo v srdci Yucatánu. V podvečerních hodinách odlet zpět do Evropy.

13. den - přílet do Prahy / Vídně ve večerních hodinách.

 

 Galerie fotografií - vstup ZDE

Fotíme Svět
|Copyright © 2015 Fotíme Svět